KURUMSAL
:: Şirket Profili
:: Yönetim Kurulu
:: Ana Sözleşme
:: Kişisel Verilerin Korunması
:: Bilgi Toplumu Hizmetleri
 ..ŞİRKET PROFİLİ

Ak Faktoring A.Ş.

Altınhas Holding; çatısı altında güçlü bir finans grubu oluşturma kararı ile 2011 yılında Ak Faktoring A.Ş’ni satın aldı…

Alt yapısındaki engin finans tecrübesi ve yatırım alanındaki uzmanlığından aldığı güç ile farklı sektörlerin yanı sıra finans sektörüne de önemli yatırımlar yapmayı planlayan Altınhas Holding, bu hedefe giden yolda ilk adımı Ak Faktoring şirketini satın alarak gerçekleştirmiştir.

Altınhas Holding’in köklü kurum kültüründen aldığı destek ile iş süreçleri ve organizasyon yapısı yenilenen Ak Faktoring'in temel hedefi; ekonominin gelişimine katkı sağlayan bir finans kuruluşu olarak, müşterilerinin, çalışanlarının ve sermayedarlarının memnuniyetini sağlamaktır.

Altınhas Holding A.Ş.

Tarihçe
Temelleri 1950’lerde merhum Mehmet Altınbaş tarafından atılan ve bugün Altınbaş Holding’in amiral gemisi konumunda olan Altınbaş Kuyumculuk, sektördeki birçok ilke ve başarıya imza atmasıyla birlikte kısa sürede büyük bir büyüme gerçekleştirerek sektörünün lider ve öncü markası olmuştur.
Sürekli gelişim odaklı vizyon, iş disiplini ve istikrarlı çalışma prensiplerinden oluşan yönetim anlayışı ile kuyumculuktan sonra farklı sektörlerde de faaliyet göstermeye başlanmasıyla birlikte oluşan Altınbaş Holding bugün; enerji, finans, kuyumculuk, lojistik, eğitim ve spor alanlarında faaliyet gösteren 35 markası ve 5 kıtadaki uluslararası yatırımlarıyla Türkiye’nin en çok tanınan holdinglerinden biri haline gelmiştir. 
Bugüne kadar oluşan tecrübe bilgi birikimi ve tecrübe ile Altınbaş Holding’in lider kurucularından Sn. İmam Altınbaş’ın öncülük ettiği bir oluşumla Altınhas Holding kurulmuştur.

Altınhas Holding’in kuruluş amacı; büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapmak ve yatırım yapılan şirketleri karlı şekilde büyüterek pazarda önemli bir yer edinmelerini sağlamaktır.
Yatırım Stratejimiz        
Finans, enerji, lojistik, mücevherat başta olmak üzere birçok farklı sektörde faaliyette bulunan Altınbaş Holding’in ana hissedarlarından biri olan Altınhas Holding Türkiye’de ve dünyada yeni yatırım fırsatlarına odaklanmış, başta finans sektöründe Ak Faktoring  ve Ceo Forex olmak üzere, gayrimenkulde Topaz İnşaat ve madencilikte Palladium Madencilik şirketleri ile yatırımlarına başlamıştır.
Altınhas Holding’in sürekli ve değişmez hedefi; başarılı ve sistemli çalışmalarıyla verimlilik odaklı büyümesini sürdürürken, faaliyet gösterdiği pazar ve ülkelerin ekonomilerine katma değer yaratmaktır.
Farklı sektörlerdeki yatırım planlarını bir bir hayata geçirmeye başlayan Altınhas Holding; yeni yatırım fırsatlarını da değerlendirecektir.
Altınhas Holding yeni veya mevcut şirketlere yapacağı yatırımlarla çoğunluk hisselerini tek başına veya stratejik ortakla satın alarak yapacağı gibi, halka açılmayı düşünen şirketlerin satılabilir azınlık hisselerine yatırım yapmak suretiyle de farklı sektörlerdeki firmalarla ortaklıklar veya satın almalarda bulunarak faaliyet alanını genişletmeyi sürdürecektir.

  1. 60 yıla yakın tecrübemiz,
  2. Finans gücümüz,
  3. ilişkiler ağımız,
  4. uluslar arası standartlarda kurumsal yönetim tecrübemiz ile hedefimiz;

pazar lideri markalar yaratmak…


Altınhas Holding © 2019 Ak Faktoring A.Ş.